SBÜ Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hast.

Göğüs Hastalıkları
Dr.Siyami Ersek hastanesinde göğüs hastalıkları birimi olarak poliklinik  ve konsültasyon hizmetleri verilmektedir Hastanemizde İki adet göğüs hastalıkları uzmanı çalışmaktadır. Bir adet göğüs polikliniğimiz var. Aynı gün içerisinde bir doktorumuz poliklinik yaparken diğer doktorumuz  konsültan olarak çalışmakta.

Hastanemizde göğüs cerrahisi, kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi bölümlerine ayaktan,acil servis, yoğun bakım ve servis hastalarının konsültasyonu  yapılmaktadır. Kardiyoloji ve göğüs hastalıklarının büyük kısmının sigara içmesi ve  her iki organ hastalıklarının birbirini etkilemesi nedeniyle göğüs ve kardiyoloji hastalıkları birlikteliği sık olarak izlenmekte.

Kalp kapağı, kalp yetmezliği, kalp damar hastalığı  gibi kalp hastalıkları ile astım, KOAH, bronşektazi  gibi akciğer hastalıkları ile birlikte bulunması durumunda deneyimli hekimlerimiz tarafından değerlendirilip tedavi ve takibe alınmaktadır. Akciğerin belirtilen bu hastalıkları kronik hastalık grubuna girmektedir.  Kronik  hastalıklara sahip hastalarımız belli aralarla polikliniklere müracaat etmekte; hem hastalık süreci daha yakından takip edilmekte hem de yıllar içerisinde hastalıklara ek olarak ortaya çıkan sağlık sorunlar  yakın takip altına alınarak bunlara çözüm üretilebilmektedir.

 Serviste ve polikliniklerde olmak üzere iki adet solunum fonksiyon test odamız bulunmaktadır. Akciğer ilaçlarımızın doğru  kullanımı için özel eğitim alınmas gereklidir. Akciğer ilaçlarımız hemşirelerimiz tarafından ilaç numuneleri üzerinden ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Polikliniğimize müracaat eden hastalarda solunum yolu alerjileri  düşünüldüğünde deri prick alerji testi yapılarak, öneri ve tedavileri verilmekte.

Adı Soyadı Ünvanı Görevi Uzmanlık Adı
Zeynep Banu KETENCİ Uz.Dr. Göğüs Hast. Uzmanı Göğüs Hastalıkları
Sami İLHAN Uz.Dr. Göğüs Hast.Uzmanı Göğüs Hastalıkları


Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin