SBÜ Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hast.

Sık Sorulan Sorular
1)Polikliniklere nasıl randevu alabilirim sorularına?

Hastanemizdeki  Çocuk Kardiyoloji ve Aritmi Polikliniği dışında  tüm randevularımız 182  ( Merkezi randevu Sistemi) üzerinden 15 gün aralıklarla verilmektedir. Hastalarımız Muayene olmak istedikleri tarihten  veya kontrol tarihlerinden 15 gün önce randevularını  182 üzerinden oluşturması gerekmektedir.

 

2)Eko,Holter, Nükleer Tıp, Doppler, Tomograf tetkiklerinin yapılıp yapılmadığı ilişkin sorularda?

- Dış merkezlerden sevk edilip edilmedikleri sorulmakta, Sevkli gelecek ise hasta kayıt biriminden sevklerini işleme aldırmalara  belirtilmekte.  Eğer sevk evrakı yoksa rahatsızlığına bağlı olarak ( Kardiyoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi) polikliniklerden randevu almaları önerilmektedir.

       

3)Çocuk Kardiyoloji Polikliniğine randevu nasıl oluşturulur?

- Çocuk Kardiyoloji Bölümü yandal olarak hizmet verdiği için randevular Polikliniğe ait sekreterlik tarafından aylık olarak verilmektedir.  Her ayın son haftasında, gelecek ayın randevuları oluşturulmaktadır. Hasta yakınları bizzat hastaneye başvurarak veya telefonla ( 0216 542 46 04) randevu oluşturabilmektedir.

 

4)Klinik Şefleriyle veya doktorlarla nasıl görüşebileceklerine ilişkin sorularda?

- Hastanemiz Halkla İlişkiler Birimine yönlendirme yapılmakta veya bizzat hekime ulaşılarak hasta ve yakınının talebi iletilmektedir.

5)Varis, Boyun Damarları, Fistül açılması, Katater Takılmasına ilişkin sorulara Kalp ve Damar Cerrahisi Polikliniklerinden randevu oluşturması gerektiği belirtilmektedir.

6)Göğüs ağrısı, göğüste oluşan sıkışma, tansiyon, ayaklarda ödem, merdiven çıkarken veya inerken göğüste oluşan sıkışma… gibi sorularda

-  Kardiyoloji Polikliniklerine randevu oluşturmaları belirtilmektedir.

7)Rapor yenileme, reçete yazdırma … gibi işlemlerde neler yapılabileceğine ilişkin başvurularda

  - Daha önce aldığı raporun hangi hekim veya bölüm ( Kardiyoloji,Kalp ve Damar Cerrahisi, Göğüs, Dahiliye)  tarafından verildiği öğrenilmekte ve ilgili bölüme 182 ( MHRS) sistemi üzerinden randevu oluşturması belirtilmektedir.

 

8)Aritmi Polikliniğine randevular nasıl oluşturulduğuna ilişkin?

Aritmi Polikliniği randevuları Poliklinik sekreterliği tarafından verilmektedir. Bir hafta aralıklarla oluşturlan randevular için hastalarımız veya yakınları bizzat polikliniğe başvurarak veya telefonla randevu alabilmektedirler.Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin