SBÜ Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hast.

Bilgi Edinme
AVRUPA’NIN EN BÜYÜK, DÜNYA’NIN 4. BÜYÜK  KALP MERKEZİNE HOŞ GELDİNİZ.

525 yatak kapasitesi ile sizlere en iyi sağlık hizmeti vermeyi amaçlayan hastanemizi, tanımanız ve alacağınız hizmetler ile hastanemiz kuralları hakkında bilgi edinmenizi sağlamak için bu rehber hazırlanmıştır.

Acil şifalar dileriz…
Başhekim
HASTANE TARİHÇESİ
Hastanemiz 1962 tarihinde İstanbul Göğüs ve Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi olarak açılmıştır. İlk kalp ameliyatı 1962 yılında, ilk açık kalp ameliyatı 1963 yılında yapıldı. Avrupa’daki ilk üç kalp kapakçığı değiştirme ameliyatı 20.04.1966 günü bu hastanede gerçekleştirildi. İlk kuruluş yıllarında 40 yatak kapasitesi olan hastane 2008 yılı itibariyle 525 yatak kapasitesine ulaştı. Dr. Barnard tarafından dünyada ilk kez 3 Aralık 1967 tarihinde gerçekleştirilen ilk kalp naklinden yaklaşık 1 yıl sonra 26.11.1968 günü hastanemizde de kalp transplantasyonu yapıldı. 1986 yılından itibaren anjioplasti, 1987 yılından itibaren de katater laboratuarında valvüloplasti uygulamaları başladı. 1996 yılında aritmi departmanı ve elektrofizyoloji laboratuarı kuruldu.
BİRİMLER

 • Acil Servis
 • Kardiyoloji (Anjiyo Laboratuarı, Eko Lab., Efor Lab., Aritmi ve Pil Lab.)
 • Çocuk Kardiyolojisi
 • Kalp Damar Cerrahisi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Anesteziyoloji
 • Radyoloji
 • Nükleer Tıp Kliniği
 • Bakteriyoloji Laboratuarı
 • Biyokimya Laboratuarı
 • Kan Bankası
 • Yoğun Bakım Ünitesi

Acil servis hizmetleri:
Acil servisimizde, günün 24 saati konusunda uzman doktorlar tarafından hizmet verilmektedir.

POLİKLİNİK MUAYENESİ İÇİN BAŞVURURKEN
Hastanemiz poliklinik mesai saatleri hafta içi 08.00-12.00 ve 13.00-17.00 saatleri arasındadır.Polikliniklerimiz randevulu sistemle hizmet vermekte olup; Randevular, ALO 182 MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİNDEN veya http://www.hastanerandevu.gov.tr adresinden verilmektedir. Randevu gününüzde, randevu saatinizden 45 dakika önce gelerek kayıt yaptırınız. Kayıt için; mavi kapı girişinde ve poliklinik katındaki hasta kayıt sekreteryasında kayıt için başvurabilirsiniz (öncelikle sıramatikten numara alınız). Sıranızı ışıklı panolardan takip edebilirsiniz. Sıranız gelince sıramatik yanında yer alan görevli personellere kayıt yaptırınız. Kayıt işleminiz bittikten sonra, randevu aldığınız poliklinikte muayene olabilirsiniz.

Doktorunuz Kan Tahlili istediğinde, poliklinik katında yer alan kan alma kayıt sekreterine kayıt yaptırıp, tüplerinizi alınız ve devamında yer alan biriminde kanınızı veriniz. Sonuçlarınızı hasta kayıt sekreterliğinden alabilirsiniz.
Doktorunuz Akciğer grafisi istediğinde, poliklinik katında yer alan Radyoloji bölümünün girişindeki sekreterliğe kayıt yaptırıp devamında yer alan rontgen odalarında tetkikinizi yaptırabilirsiniz. Sonuçlarınızı Radyoloji Bölümünün girişindeki sekreterlikten alabilirsiniz.
Doktorunuz Efor tetkiki istediğinde, efor randevusunu; hasta kayıt birimlerinde görevli sekreterlerden alabilirsiniz. Efor randevu tarihinde anabina mavi kapı girişi devamında yer alan 163 numaralı efor laboratuarında tetkikinizi yaptırabilirsiniz.Sonuçlar anında verilir.
Doktorunuz Eko tetkiki istediğinde, eko randevusu hasta kayıt biriminde görevli sekreterlerden alabilirsiniz. Eko randevu tarihinde Kulebina girişinde yer alan eko sekreterine kayıt yaptırıp, kayıt yaptırdığınız koridorun sonunda yer alan eko laboratuarımızda tetkikinizi yaptırınız. Eko sonucunuzu hasta kayıt sekreterliklerinden alabilirsiniz.
Doktorunuz Talyum testi (miyokard perfüzyon sintigrafisi) istediğinde, talyum randevusunu polikliniklerin bir alt katı mavi kapı girişi devamında yer alan Nükleer Tıp Lab. sekreterinden alabilirsiniz. Randevu saatiniz geldiğinde sekreterliğin devamında yer alan Nükleer Tıp Lab. Tetkikinizi yaptırabilirsiniz.
Doktorunuz Doppler tetkiki ve Tomografi tetkiki istediğinde, radyoloji birim sekreterliğinden randevu alıp yine bu bölüm içerisinde randevu saatinizde tetkiklerinizi yaptırabilirsiniz.
Doktorunuz Solunum Fonksiyon testi istediğinde, poliklinik salonunda yer alan 116 numaralı odada tetkikinizi yaptırabilirsiniz.(gögüs hastalıkları polikliniği yanı)
Doktorunuz Ritim Holter, Tansiyon Holter tetkiki istediğinde,171 numaralı odadan randevu alınız. Randevu saatinizde 171 numaralı odadaki görevli tarafından tetkikiniz yapılacaktır.
Doktorunuz Anjio yapılmasını istediğinde, hasta kayıt sekreterlerinden anjio randevunuzu alabilirsiniz. Randevu gününden 1 (bir) gün önce gelerek tahlillerinizi yaptırınız. Geldiğinizde Kule Bina Resepsiyondan Kule Bina 4.kat anjiyo servisine, Anjiyo laboratuarlarının hizmet durumuna ve randevu saatinize göre yönlendirileceksiniz. Anjio raporunuzu, hazırlandıktan sonra Mavi kapı girişinde yer alan halkla ilişkiler görevlisinden alabilirsiniz.
Anlaşmalı hastanelerden hastanemize sevkle gelen hastalarımız Poliklinik katındaki hasta kayıt sekreterine başvurabilirler.
HASTANEMİZE YATIŞ YAPTIRIRKEN
Poliklinik muayenesi sonunda, Doktorumuz tarafından yatış kararı verilen hastamız, B Blok (kulebinamız) girişinde yer alan, hasta yatış sekreterimize giderek yatışını yapabilir.
Refakatçi Kartı Uygulaması
Yatan hastalar için doktorun gerekli gördüğü durumda kule bina resepsiyondan refakatçi kart alarak hastanın refakatçi bulundurması mümkündür.Refakatçi kartı almak şartıyla hasta yakını yemek hizmetinden yararlanabilir.
Yatışınızda Hastanemize Getirebileceğiniz Eşyalar
Kaşık, çatal, bardak vb.
Gecelik, pijama, terlik, iç çamaşırı, çorap vb. peçete, diş fırçası, diş macunu, şampuan, kullanıyor iseniz gözlüğünüz, işitme cihazınız vb.
Şahsi masraflarınız için gereken paradan fazlasını ve kıymetli eşyalarınızı getirmemenizi önemle rica ediyoruz. Tüm birimlerimiz hasta ve çalışan güvenliği kriterleri kapsamında 24 saat kamera kayıt sistemi ile izlenmektedir.
Hastane ziyaret saatlerimiz;
Hafta içi Her gün 15.00-16.00 arası,
Hafta sonu 14.00-16.00 saatleri arasındadır.
Bir hastayı aynı anda ikiden fazla kişinin ziyaret etmemesi ve ziyaretin kısa tutulmasını rica ediyoruz.
12 yaş altında çocukları kendi sağlıkları için ziyarete getirmeyiniz.
Yoğun bakımdaki hatsala ziyaret hastanın sağlığı için kabul edilmez.
Dışarıdan Arama
Yakınlarınız sizi dışarıdan ararken Kule Bina 4. ve 9. katlar arasında yatan hastalar için oda numarasının önüne 2, 10. ve 15. katlar arasında yatan hastalar için oda numarası ve telefon numarası aynıdır.
Ör: 6. kat 605 numaralı oda için, 0.216.5424444 ‘ten 2605’i tuşlayınız.
14.kat 1405 numaralı oda için 0.216.5424444’ten 1405’i tuşlayınız.
Ana binada yatan hastalar için hastane santralinden ulaşabilirsiniz.
Taburcu işlemlerinizi Kule binamız girişinde yer alan taburcu sekreterinizden yaptırabilirsiniz.

Hastane santral numarası: 0.216.5424444

Uyarı: 4207 sayılı yasa gereği hastane içerisinde (hasta odaları merdiven ve diğer kapalı alanlarda) sigara içmek yasaktır.

Hastanemizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkür Eder, Acil Şifalar Dileriz.Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin